Vi på Bygglet gör livet enklare för Sveriges alla kloka byggbolag.

Bygglet är projektverktyget för alla små och medelstora företag i byggbranschen. Det är barnsligt enkelt att använda. Tanken är du som byggare ska få mer tid till det viktiga (och det säger kunder att de får). Vi underlättar för våra kunder ute på byggen, så att de slipper jobba när de är lediga.

På Bygglet är vi schyssta, hjälpsamma och okrångliga. Vi hjälper dig som är partner eller kund, och vi hjälper varandra. Här går det utmärkt att växa och byta roll inom bolaget. Här ser vi varandra; till exempel har vi en växande vägg med fotografier och namn på alla medarbetare. Alla är lika viktiga: systemutvecklare, kvalitetssäkrare, säljare, ekonomiansvariga, support och marknadsförare. Scrolla ner för att träffa oss eller läs mer om oss!

Jag vill veta mer om Bygglet

Besöksadress Göteborg

Bygglet AB
von Utfallsgatan 1
415 05 Göteborg

Besöksadress Stockholm

Bygglet AB
Isafjordsgatan 39 B
164 40 Kista

Besöksadress Malmö

Bygglet AB
Stadiongatan 65
217 62 Malmö

Besöksadress Nyköping

Bygglet AB
Västra Kvarngatan 62
611 32 Nyköping
Försäljningschef
Johan Rönnblad
johan.ronnblad@bygglet.com
Säljare - Region Syd
Peter Szabo
peter.szabo@bygglet.com 072-050 36 10
Säljare - Stockholmsregionen
Mathias Strand
mathias.strand@bygglet.com 072-080 27 88
Säljare - Stockholmsregionen
Hans Strömgren
hans.stromgren@bygglet.com 072-253 30 96
Säljare - Region Ost
Mikael Bredberg
mikael.bredberg@bygglet.com 072-050 40 30
Säljare - Region Väst
Fredrik Jansson
fredrik.jansson@bygglet.com 072-080 86 36
Säljare - Region Väst
Hanna Björk
hanna.bjork@bygglet.com 076-669 65 46
Ekonomichef/HR
Christine Elfving
christine.elfving@bygglet.com 0770-17 65 47
Ekonomiadministratör
Kristina Eriksson
kristina.eriksson@bygglet.com 0770-17 65 61
Customer Success
Magnus Buregård
magnus.buregard@bygglet.com 073-656 24 35
Kundansvarig, Eftermarknad
Malin Lindelöf
Kundansvarig, Eftermarknad
Samuel Reimers
samuel.reimers@bygglet.com 0770-17 65 79
Kundansvarig, Eftermarknad
Mårten Granath
marten.granath@bygglet.com 0770-17 65 53
Marknadskoordinator
Kajsa Andersson
kajsa.andersson@bygglet.com 0770-17 65 75
Produktägare
Tobias Fransson
Head of Security
Brutus
Teamleader Sales Support
Jeanette Borg
jeanette.borg@bygglet.com 0720-77 09 06
Teamleader Support
Arvid Lundgren
Support
Tobias Eriksson
Support
Nicklas Edvardsson
Support
Johan Häggström
Support
Emil van Wijngaarden
Support
Simon Olinggårdh
Testare
Jerry Ferm
Kravhanterare
Pernilla Hilmersson
pernilla.hilmersson@bygglet.com
Systemutvecklare
Jonas Lundgren
Systemutvecklare
Hans Wicktorin
Systemutvecklare
Viktor Knutsby
Systemutvecklare
Erik Holmström
Systemutvecklare
Martin Wangel
Systemutvecklare
Felix Bellak
Systemutvecklare
Markus Wahl